W jaki sposób zrobić oszczędności poprzez zmniejszenie kosztów druku

W dzisiejszych czasach mamy ogromne możliwości, aby poczynić oszczędności w firmie lub w domu. Możemy zacząć od tych najbardziej oczywistych kwestii, jak choćby zredukowanie kosztów eksploatacji urządzeń drukujących. W jaki sposób zrobić to, aby korzyści były jak największe?

Po pierwsze, jeśli zamierzamy kupić jakiś nowy sprzęt do druku, należy wybrać odpowiednią drukarkę, do której zamienniki będą w rozsądnych cenach. Na rynku znajdziemy wiele propozycji z ekonomicznymi tuszami. Możemy także iść całkowicie w ekonomię inwestując drukarkę z systemem CISS. Jest to rozwiązanie ciekawe i szczególnie przydatne w biurze, ale jednak trzeba posiadać wiedzę w zakresie eksploatacji urządzenia, gdzie w przypadku typowych tuszów czy tonerów wielkiej filozofii z wymianą nie ma, podnosimy klapę, zdejmujemy zabezpieczenia, wyjmujemy tusz czy toner i wkładamy nowy. W przypadku CISS musimy zadbać o właściwe umiejscowienie zewnętrznego pojemnika na tusz. Musi też być wystarczająco dużo miejsca obok drukarki, by go tam bezpiecznie umieścić. Musimy także pamiętać o odpowiednim tuszu, jeśli kupimy niewłaściwy, może dojść do uszkodzenia urządzenia. Oprócz tego trzeba pilnować warunków pracy, na przykład nie możemy kłaść urządzenia i zewnętrznego wkładu blisko źródeł ciepła. Jest wiele obostrzeń o których trzeba pamiętać. Lepiej zdecydować się na klasyczną drukarkę z wymiennymi wkładami atramentowymi. Gdy już zdecydujemy się na odpowiednią drukarkę, pora przejść do wyboru zamienników.

Zamienniki do drukarek są różnego typu, możemy wymienić głównie 2 linie produktów, ekonomiczne i w wersji Premium. Obydwa typy zamienników możemy kupić w tym sklepie internetowym. Linia ekonomiczna przeznaczona jest głównie do drukowania dokumentów roboczych, zawierających dużo tekstu. Wydruki zwykle są dobrej jakości, aczkolwiek przy drukowaniu złożonych grafik, przejść tonalnych, różnice między ekonomicznym zamiennikiem a tym z górnej półki mogą być widoczne. Zamienniki ekonomiczne najczęściej kupowane są przez przedsiębiorstwa, które w ten sposób chcą maksymalnie zmniejszyć koszty drukowania. Można je zmniejszyć nawet do 70 procent, co stanowi ogromną oszczędność dla firmowego budżetu.

Na rynku zamienników możemy znaleźć również ekonomiczne zamienniki, z najlepszą relacją ceny do jakości. Takimi zamiennikami z powodzeniem wydrukujemy nawet bardziej wymagające dokumenty, ale trzeba pamiętać, że kosztują one nieco więcej i mniej będziemy mogli na nich oszczędzić. Oszczędności i tak będą na tyle wysokie, że zainwestowanie w nie będzie zasadne.

Zamienniki z segmentu Premium przeznaczone są dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy oczekują jakości porównywalnej z oryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi. Na tego typu zamiennikach możemy drukować bardzo skomplikowane dokumenty, nawet zdjęcia z wakacji czy wykresy gradientowe do prezentacji wyjdą przepięknie.

Użycie zamienników do drukarek jest w dzisiejszych czasach w pełni bezpieczne, jako że producenci markowych zamienników stosują się do rygorystycznych norm ISO, które jasno określaną kwestie dotyczące jakości i bezpieczeństwa. Wiemy też, że większość producentów bardzo skrupulatnie podchodzi do kontroli jakości, gdzie produkty badane są w specjalistycznych laboratoriach własnych lub zewnętrznych. Część producentów zdecydowała się nawet na certyfikację w zagranicznych ośrodkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *