Telefon z dużym wyświetlaczem dla seniora

Smartfon dla osoby niedowidzącej. Niekoniecznie dla seniora

W dobie rozwoju cywilizacyjnego oraz technologicznego bardzo rzadko występują jednostki, które nie miałyby smartfona czy tez telefonu komórkowego, większość społeczeństwa jest ich posiadaczem. Zwłaszcza aktualnie dobór telefonu jest bardzo ułatwiony ze względu iż producenci próbując sprostać oczekiwaniom swoich klientów dbają o asortyment, na który jest współcześnie tak duże zapotrzebowanie. Występuje szereg nowoczesnych smartfonów o różnorodnych możliwościach oraz funkcjach, z pośród których można z pewnością wybrać coś dla siebie. Problemem jednak pozostaje jeszcze kwestia dotycząca ofert dla osób o słabym wzroku, ze względu iż istnieją na rynku modele, które by odpowiadały na te potrzeby, niemniej jednak ilość ich jest jeszcze dość ograniczona.

Czym jest ta sytuacja spowodowana?

Najprawdopodobniej dzieje się tak ze względu iż producenci zwykle skupiając się na ofercie przeznaczonej właśnie dla osób niedowidzących koncentrując się głównie na grupie osób starszych do których dopasowują asortyment. Niemniej jednak należy zauważyć, że osoby niedowidzące wcale nie muszą do tej grupy należeć i nie koniecznie są chętne posiadać telefon dla seniora, który ma dość ograniczone funkcje. Coraz więcej osób już w młodości ma problemy ze wzrokiem oraz zalecenia lekarskie do noszenia okularów dlatego smartfony przeznaczone dla osób niedowidzących powinny mieć ten krąg osób na uwadze. Należy być dobrej myśli, że wkrótce producenci dostrzegą ten szkopuł oraz szybko wyposażą rynek w większy wachlarz smartfonów dla osób niedowidzących, w wyniku czego osoby z wadą wzroku nie będą w tym zakresie na straconej pozycji.

Samsung Galaxy Note 8

Obecnie godnym polecenia smartfonem dla osób zmagających się z niedowidzeniem jest Samsung Galaxy Note 8. To wysokiej jakości klasy smartfon wyposażony w niezwykłe parametry, dzięki którym urządzenie pomieści w pamięci mnóstwo programów oraz nadal będzie chodził bez szwanku. Jego jednym z największych atutów jest wyświetlacz o przekątnej 6,3cala. Oprócz tego wyposażony jest w podwójny aparat umożliwiający wykonywanie zdjęć o świetnej jakości, nie tracący wyrazistości nawet podczas wykonywania ruchów podczas robienia zdjęć. Ponadto smartfon posiada pojemną długo wytrzymałą baterię, która pozwala się cieszyć długą pracą urządzenia. Galaxy Note 8 nie jest wyposażony w programy przeznaczone dla seniorów bądź dla osób z wadą wzroku niemniej jednak jego otrzymanie jest w pełni dostępne dzięki ściągnięciu aplikacji w sklepie Google Play. Dotychczasowi użytkownicy zmagający się z wadą wzroku rekomendują ten rodzaj modelu samsunga oraz brak posiadania wgranych aplikacji ponieważ nie każdy sobie tego życzy.

Xiaomi Mi 5s Plus

Xiaomi Mi 5s Plus to również kolejny model przeznaczony dla wyżej wspomnianej grupy osób; tym razem producenci postawili na chińską markę, która jak widać spełnia swoje oczekiwania.Smartfon posiada niewiele mniejszy niż jego poprzednik ekran o wymiarach 5,7 cala, wyświetlacz Full HD, wytrzymałą baterią oraz dobrej jakości aparaty z przodu
i z tyłu smartfona. Oprócz tego zaletą tego smartfona jest pamięć 64GB a także w porównaniu do oferowanych możliwości, jakimi dysponuje bardzo atrakcyjna cena. Podobnie jak we wcześniejszym modelu Xiaomi nie posiada wgranych aplikacji ułatwiających posługiwanie się urządzeniem osobom zmagającym się z niedowidzeniem, niemniej jednak ich instalacja zajmie kilka minut.

Maxcom Smart MS514 FS LTE

Trzecią propozycją smartfona jest Maxcom Smart MS514 FS LTE, to dość nietypowy smartfon posiadający w swoim zanadrzu aplikację „Przyjazny ekran”, który jak sama nazwa wskazuje znacznie ułatwia posługiwanie się tym sprzętem. Na głównym ekranie wyświetla tylko najważniejsze ikony jak telefon, sms, zdjęcia, przycisk SOS, dzięki którym jest bardziej czytelny, wyraźny oraz przejrzysty. Poprzez zainstalowaną aplikację smartfon jest dość ograniczony, niemniej jednak wyżej wspomniana apka zdecydowanie ułatwia korzystanie z niego oraz sprawia, że osoby z wadą wzroku bardzo sobie ją chwalą pomimo braku licznych udogodnień. Smartfon posiada dość małą pamięć RAM 1GB, która z pewnością nie pozwoli na instalowanie dodatkowych aplikacji lub programów dlatego warto rozważyć przed zakupem do czego będzie wykorzystywany smartfon.

Podsumowanie telefon dla seniora

Reasumując należy z pewnością podkreślić, że przed zakupem jakiegokolwiek smartfona czy to z wyżej wymienionych czy też innych należy zastanowić się czego tak naprawdę byśmy od niego oczekiwali. Dopiero po określeniu konkretnych wymagań wobec smartfona oraz biorąc pod uwagę wadę wzroku należy podejść do jego zakupu. Priorytetem jednak powinno być aby zakupiony sprzęt ułatwiał posługiwanie się nim i nie sprawiał problemu w obsłudze oraz nie obciążał dodatkowo zdrowia osoby. Wraz z serwisem naprawa-laptopow-czestochowa.pl  testowaliśmy również smartwatch dla seniora z możliwością prowadzenia rozmów oraz lokalizacji podopiecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *