Jak wybrać idealne biurko komputerowe?

Dziś biurka komputerowe wyglądają zupełnie inaczej niż pięć czy dziesięć lat temu, technologia zmienia się niemalże codziennie, a nowoczesne biurka są nie tylko ładne i solidne, ale również spełniają szereg ważnych funkcji, dzięki którym praca przy nim jest wygodniejsza. Wybierając biurko komputerowe dla siebie czy dla naszego dziecka, warto zwrócić uwagę na jego wygląd, ale ważniejszą rzecz jest jego funkcjonalność, aby idealnie pasowało do komputera i kilkugodzinnej pracy przy nim.

Dostosuj biurko do wykonywanej pracy

W zależności od tego jaka praca jest wykonywana przy biurku, takie ono powinno być. Praca przy komputerze to nie tylko ośmiogodzinna praca księgowej czy sekretarki, która zajmuje się wypisywaniem i drukowaniem dokumentów. Również projektanci wnętrz pracują na komputerze, jednak ich praca bardziej skupia się na tworzeniu projektów niż ciągłym pisaniu. Dlatego warto dopasować biurko nie tylko do komputera, ale również do osoby pracującej, która może swoją pracę wykonywać na siedząco bądź na stojąco. Najlepszym wyjściem będzie zakup biurka z regulowaną wysokością, aby każdy mógł dopasować blat biurka względem własnych potrzeb.

Sprawdź dostępny budżet

Decydując się na zakup biurka, kluczową kwestią jest jego cena. Jeżeli stać nas na zakup nowoczesnego biurka komputerowego, na jego zakup możemy wydać nawet 2000 złotych, z pewnością będziemy mogli wybrać produkt z najlepszej półki. Jeżeli jednak nasz budżet nie jest wygórowany, warto dowiedzieć się jakie funkcje powinno spełniać biurko, aby było właściwe dla każdego. Biurko może być zupełnie proste, posiadać odpowiednich rozmiarów blat, na którym zmieści się komputer, półkę na klawiaturę oraz podstawową szafkę z boku. Ważne, aby wysokość blatu była dopasowana do konkretnego użytkownika. Inne biurko będzie potrzebne dziecku do grania i odrabiania lekcji, a inne osobie dorosłej o niestandardowo wysokim wzroście. Według ergonomii pracy biurko komputerowe powinno mieć taką wysokość, aby siedząc na fotelu nogi swobodnie wchodziły pod blat, a nad blatem monitor powinien znajdować się na wysokości wzroku osoby korzystającej z tego biurka. Jeżeli z biurka komputerowego korzysta więcej niż jedna osoba, trzeba wybrać bardziej uniwersalną wersję i zastanowić się nad biurkiem regulowanym.

Wybór biurka na kółkach

Obecnie w sprzedaży dostępne są również biurka na kółkach, dzięki którym możemy zmieniać ich położenie w biurze. Standardowym produktem są biurka stawiane w danym miejscu na stałe, jednak warto rozważyć kiedy lepsze może okazać się biurko na kółkach. Jeżeli pracujemy na laptopie, a dodatkowo nie potrzebujemy zbyt dużego biurka i chcemy aby było ono urządzeniem przenośnym, warto zainwestować w sprzęt na kółkach. Mobilność biurka pozwala dowolnie zmieniać jego miejsce położenia, a jeżeli pracujemy w domu, taka funkcja bardzo może się przydać. Wbrew pozorom biurko na kółkach lepiej odnajduje się w mniejszej przestrzeni, gdzie po skończonej pracy trzeba je upchnąć w kącie, niż w dużym biurze, gdzie każdy mebel ma swoje stałe miejsce.

Wybieraj z głową!

Nie zależnie od tego czy potrzebujemy biurka do pracy, nauki czy rozrywki, jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Ważne jest abyśmy zwrócili uwagę na wymiary biurka, nie tylko jego wysokość, ale również wielkość blatu, na którym swobodnie musi zmieścić się komputer oraz inne niezbędne akcesoria. W przypadku pokoju dziecięcego możemy zdecydować się na mniejsze biurko z szufladami i szafką, tak aby dziecko wszystkie niezbędne akcesoria do szkoły mogło schować w półkach.

W przypadku biura, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup dużego biurka komputerowego w sklepie meble-bik.pl, na którym swobodnie zmieści się nie tylko komputer stacjonarny i niezbędne akcesoria, ale również dokumenty potrzebne nam do pracy. Im wygodniejsze biurko do pracy zakupimy, tym bardziej komfortowa i wygodna będzie nawet wielogodzinna praca, a co za tym idzie zdrowie naszego kręgosłupa będzie odpowiednio zabezpieczone. Jeżeli wybierzemy biurko zgodnie z zapotrzebowaniem, z pewnością będzie nam dobrze służyło przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *