Długopis 3Doodler Create – zabawa dla małych i dużych

3Doodler Create – zabawa dla małych i dużych

Świat elektroniki co chwilę przynosi nam nowe wynalazki. Jedne z nich nadają się jedynie do typowo profesjonalnych zastosowań, inne są szybko komercjalizowane. Część z nich przeznaczona jest do pracy i ma nam ułatwiać codzienne funkcjonowanie, część natomiast wykorzystać możemy w celach nieco bardziej „rozrywkowych”. Przykładem urządzenia drugiego typu może być 3Doodler Create, czyli długopis 3D, który zasilany jest energią elektryczną. Można go określić jako specyficzny typ analogowej drukarki 3D, która tworzy przestrzenne obrazy zaprojektowane przy pomocy naszej ręki. Mówiąc wprost, jest to zabawka w kształcie długopisu, dzięki której możemy tworzyć dowolne trójwymiarowe obrazy.

Pewnie wielu z Was zapyta: jak to działa ?

długopis 3d

 

Mechanizm jest bardzo prosty. W długopisie umieszczane są specjalne wkłady wykonane z tworzywa ABS, które następnie, pod wpływem ciepła wytwarzanego przy wykorzystaniu energii elektrycznej, topią się i pozwalają uzyskiwać dowolne kształty. Stopione tworzywo zastyga zaraz po wypłynięciu z długopisu (uwalniane jest z niego po naciśnięciu przycisku), co z jednej strony pozwala na tworzenie trwałych kształtów, a z drugiej zapobiega oparzeniu po nieuważnym dotknięciu tworzywa.
Urządzenie wygląda jak tradycyjny długopis, jednak różni się od niego kilkoma „szczegółami”. Na przodzie 3Doodlera znajduje się specjalna dysza z mosiądzu, przez którą uwalniane jest stopione tworzywo. Ponad dyszą znajdują się dwa przyciski, za pomocą których regulujemy prędkość uwalniania tworzywa. Górna część długopisu wyposażona jest we włącznik, śrubkę do regulacji precyzji działania, a także diodę informującą o stanie urządzenia. Znajduje się tam również wtyczka kabla zasilania.

W zestawie z długopisem otrzymamy nie tylko ładowarkę i pakiet kolorowych tworzyw do rysowania, ale także urządzenie do czyszczenia oraz specjalny śrubokręt.
3Doodler Create stanowi doskonałą zabawkę zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych użytkowników. Dzieci mogą za jego pomocą rozwijać wyobraźnię przestrzenną, długopis ten może im również zastąpić tradycyjne kredki, czy flamastry (tym bardziej, że w przeciwieństwie do nich, nie brudzi). Na rynku znajdziemy już edycje 3Doodlerów dedykowane właśnie najmłodszym, specjalnie wyprofilowane, by pasowały do małych rączek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *